Projekt: Indywidualizacja

Nagłówek

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III
 szkół podstawowych

(realizowany w ramach Poddziałania 9.1.2 POKL)

Od dnia l września 2011 roku Gmina Bolesławiec uczestniczy w realizacji projektu systemowego „Usuwamy bariery - indywidualizacja nauczania w szkołach podstawowych Gminy Bolesławiec"  w  ramach  Programu  Operacyjnego  Kapitał  Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci z klas I - III szkół podstawowych, funkcjonujących w Gminie Bolesławiec.

Do celów szczegółowych należą:

- zapewnienie każdemu dziecku, realizującemu I etap edukacyjny w szkołach podstawowych, funkcjonujących na terenie Gminy Bolesławiec, oferty edukacyjne - wychowawczo - profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi,

- stymulowanie ogólnego rozwoju uczniów,

- wzmocnienie pożądanych cech osobowości, rozbudzenie zainteresowań, wyrobienie odpowiedniej motywacji do nauki,

- zwiększenie stopnia i zakresu wykorzystania w szkołach podstawowych w Gminie Bolesławiec aktywizujących metod nauczania,

- wzbogacenie bazy szkół w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt specjalistyczny, wspomagający proces indywidualizacji.

W ramach projektu nauczyciele szkół gminnych oraz specjaliści z zewnątrz: logopeda i socjolog podczas trzech semestrów szkolnych (rok szkolny 2011/2012 oraz pierwszy semestr roku szkolnego 2012/2013) będą prowadzić bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla 166 uczniów w wymiarze łącznym 2.430 godzin zajęć.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Szkole Podstawowej w Brzeźniku realizowane będą następujące zajęcia:

zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji – 60 zajęć; prowadząca – Monika Nowińska;

- zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych – 60 zajęć; prowadząca – Jolanta Wróblewska;

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z  wadami postawy – 60 zajęć; prowadzący – Grzegorz Szylin;

- zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy 90 zajęć; prowadząca – Beata Ulatowska;

Urząd Gminy Bolesławiec

59-700 Bolesławiec, ul. Teatralna 1A