• Europejski Tydzień Sportu w przedszkolu

    Europejski Tydzień Sportu w przedszkolu

    Nasze Przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu, który trwał od 23.09. do 30.09. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

    W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i kampanii BeActive w naszej placówce odbył się w dniach 25.09. – 29.09. cykl zajęć rekreacyjno-sportowych pt. "Kochamy sport". Celem zajęć była popularyzacja kultury fizycznej wśród dzieci, zwrócenie uwagi na rolę ruchu wśród najmłodszych, zaprezentowanie różnorodności dyscyplin sportowych a także zachęcenie do codziennej aktywności.

    Pierwszego dnia ETS odwiedził nas Pan Jakub Lisiewski, który jest prezesem Klubu Rugby HUSAR Bolesławiec. Pan Jakub zapoznał przedszkolaków ze specyfiką dyscypliny sportowej, jaką jest rugby oraz zasadami gry. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi rugby, czym jest rugby tag. Mieliśmy możliwość przymierzenia kasku do gry oraz wypróbowania przyrządu do ćwiczeń. Przedszkolakom jednak najbardziej spodobał się kształt piłki – nietypowy – bo nie okrągły. Obejrzeliśmy film przedstawiający młodych rugbistów podczas gry i jak się okazało zmodyfikowana wersja rugby dla dzieci jest mniej kontuzyjnym sportem niż piłka nożna. Na zakończenie Pan Jakub zorganizował quiz, w którym dzieci mogły się pochwalić zdobytą wiedzą. W podziękowaniu za miłe spotkanie przedszkolaki wręczyły dyplom a na pożegnanie otrzymaliśmy od Klubu Rugby HUSAR piłkę. Serdecznie dziękujemy:)

     

    red. Joanna Kwiatkowska

  • AKCJA ZIELONY ROWER

    AKCJA ZIELONY ROWER

    VIII edycja programu edukacyjno - warsztatowego Zielony Rower
    18-21 września 2017.

    W tym roku po raz pierwszy Leśny Kompleks Promocyjny "Sudety Zachodnie" - Nadleśnictwo Świeradów Zielony Rower organizuje na terenie Nadleśnictwa Bolesławiec.
    „Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta impreza edukacyjna, która w tym roku po raz pierwszy obejmie uczniów ze szkół z okolic Bolesławca, pozwala na poznanie metod pracy leśników. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.
    Ich zadaniem będzie edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika.
    Zajęcia  w ramach tego projektu w naszej szkole odbyły się w dniu 19 września i obejmowały wykład i warsztaty dla klasy V i VI oraz quiz wiedzy o lesie przeznaczony dla klas III- VII. Laureatami konkursu wiedzowego zostali: Antoni Jasiński i Konrad Rogowski.
     

  • Współpraca Polsko-Czeska

    „Uczniowie z Brzeźnika gościnnie w Czechach”
    W ramach kontynuacji projektu „Szlakiem grodów i zamków”, w którym Zespół Szkolno- Przedszkolny z Brzeźnika bierze udział wraz ze szkołą z Mniszka, uczniowie z klasy V i VI zostali zaproszeni do Czech. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Jego realizacja przewidywała dwa spotkania uczniów obu szkół. Pierwsze odbyło się w maju, kiedy to gościliśmy uczniów z Czech w Polsce, we wrześniu uczniowie z Brzeźnika zwiedzali tereny naszych sąsiadów położone tuż za południową granicą. A ponieważ myśl przewodnia projektu dotyczyła grodów i zamków, skupiliśmy się na miejscach ciekawych historycznie. Po powitaniu i śniadaniu w szkole w Mniszku, udaliśmy się na wycieczkę do największego w Czechach, a zarazem na pograniczu polsko-czeskim zamku Frydlandt. Zamek został wzniesiony na bazaltowym wzgórzu nad rzeką Smedą i stanowi wspaniałe połączenie średniowiecznego zamku z renesansowym pałacem. Zwiedzanie zamku było dla nas kolejną ciekawą lekcją historii ponieważ  w maju mieliśmy okazję pokazać gościom z Czech zamek w Grodźcu, również posadowiony na wygasłym wzgórzu wulkanicznym. Czeski zabytek, który po II wojnie światowej przeszedł w ręce państwa czechosłowackiego, do dziś stanowi własność narodu i jest udostępniany zwiedzającym przez cały rok. My również, wraz z panią przewodnik oraz tłumaczem polsko- czeskim mieliśmy okazję podziwiać jego piękno i kunszt budowniczych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej części, zamkowej wraz z dziedzińcem i wieżą, następnie obejrzeliśmy przepiękne pałacowe wnętrza o bajkowej scenerii. Ale zamek to nie jedyne miejsce we Frydlandt warte zobaczenia.  Dlatego udaliśmy się na spacer ulicami miasteczka na rynek, gdzie znajduje się zabytkowy, neorenesansowy ratusz wybudowany w latach 1893-1896 według projektu wiedeńskiego architekta Franza Neumanna, twórcy ratusza w Libercu. Wycieczka była również okazją do nawiązania kontaktów między uczniami, co wielu się udało, gdyż nasze języki nie są tak odległe. Można też było spróbować sił rozmawiając w języku niemieckim lub angielskim, których to uczniowie, zarówno z Polski, jak i z Czech uczą się w szkole. Po obiedzie w sąsiadującej z ratuszem restauracji, udaliśmy się w podróż powrotną. Pogoda nam także dopisała, więc dzień mogliśmy uznać za udany i pełen wrażeń.
                                                                                                                         Anna Socha

     

  • Inauguracja żródełka w naszej szkole

    Inauguracja żródełka w naszej szkole

    W tym roku podczas uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego przybyli do nas goście: Józef Król, prezes Zarządu PWiK w Bolesławcu oraz główny pomysłodawca akcji

    Woda źródło życia, czyli z PWiK’iem o wodzie, ściekach i zielonej energii”, która została przygotowana i sfinansowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu, Gminę Miejską Bolesławiec oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Pan Józef Król przybył do nas nie bez powodu, ubiegłoroczni uczniowie klasy trzeciej, której wychowawczynią była Pani Monika Nowińska zdeklasowali wszystkich uczestników konkursu na temat wody i ekologii zajmując pierwsze i drugie miejsce w wiedzy teoretycznej i pierwsze miejsce w konkursie plastycznym (cała klasa) o tej samej tematyce. Główną nagrodą w tym konkursie było zainstalowanie źródełka z wodą pitną na terenie naszej szkoły, którego otwarcia dokonał Pan prezes Józef Król. Szkoła jest bardzo wdzięczna za ten dar a laureatom konkursu gratuluje.

    I miejsce – Jakub Durda

    II miejsce – Rafał Herbut

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

    Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

    Wszyscy odświętnie ubrani w tym roku nie pierwszego września lecz czwartego, duzi i mali podążali w jednym kierunku w kierunku szkoły. Po dwu miesięcznej przerwie spotkaliśmy się znowu wypoczęci i radośni, by zawierać nowe przyjaźnie, by zdobywać wiedzę o tym co nas

    otacza , by żyć tym czego się nauczyliśmy.

    Po Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Zenon Wnuk, udaliśmy się na salę gimnastyczną na uroczysty apel, który przygotowały Panie Monika Nowińska i Aleksandra Gólczewska wraz z uczennicami z klasy 2,3 i 5, które wierszem i piosenką pożegnały wakacje i powitały Nowy rok Szkolny. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi, witając przybyłych i przedstawiając plan pracy na rok szkolny. I tak naukę czas zacząć ruszyliśmy do swoich klas po plan lekcji, by już następnego dnia być gotowym do pracy

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

    23 czerwiec – Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego - nadszedł, od początku poszliśmy dziękować Bogu na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz Zenon Wnuk.

    Dziękowaliśmy za miniony rok szkolny, prosiliśmy o błogosławieństwo na nadchodzące wakacje.

    O godzinie 9:00, na sali sportowej naszej szkoły odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy pierwszej i szóstej wraz z wychowawczyniami panią Danutę Sicińską – Burzawę i Aleksandrę Gólczewską.

    Na początek głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi, dziękując wszystkim za wkład jaki włożyli w miniony rok szkolny: wszyscy pracownicy szkoły, rodzice z Radą Rodziców na czele i wreszcie uczniowie. Pani Dyrektor przedstawiła osiągnięcia minionego roku, projekty w jakich braliśmy udział, wraz z imprezami środowiskowymi.

    Wreszcie nadszedł czas na nagrody dla tych, którzy włożyli najwięcej pracy i zostali wyróżnieni w różnorakich konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

    Zakończyliśmy nasze spotkanie na wesoło, skeczem i piosenkom z życzeniami udanych wakacji minionego roku szkolnego 2016/2017.

  • GMINNY DZIEŃ SPORTU

    GMINNY DZIEŃ SPORTU

    Jak co roku tak i w tym dniu 20 czerwca 2017 odbył się w naszej gminie, Gminny Dzień Sportu, który współorganizowała nasza szkoła.

    Przygotowania trwały od kilku tygodni przed właściwą imprezą. Grono pedagogiczne zajmowało się sprawami czysto organizacyjnymi, uczniowie zaś przygotowywali się do zawodów i konkurencji sportowych ćwicząc sumiennie podczas organizowanych treningów i lekcji wf-u pod bacznym okiem Pana Grzegorza Szylina.

    Od samego rana w szkole panowało wielkie podniecenie, wreszcie o godzinie 9:00 zgromadzili się wszyscy na szkolnym boisku, gdzie rozpoczęła się uroczystość. Wprowadzenie przygotowała i wygłosiła pani Anna Socha, która następnie poprosiła o zabranie głosu i uroczyste otwarcie imprezy Panią Dyrektor Małgorzatę Cołokidzi. Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości – uczniów naszej szkoły i zawodników przybyłych z innych gminnych szkół, wszystkich przyjaciół gminy i szkoły, pracowników, nauczycieli, skończywszy wreszcie na tych najważniejszych gościach – zaproszonych na Dzień Sportu sportowcach. Wśród zaproszonych gości pojawili się dyrektorzy szkół gminnych, sekretarz gminy Iwona Przybylska, Andrzej Szwedo- Przewodniczący Gminnej Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych oraz Janusz Cieśla- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

    Po powitaniu miał miejsce pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic klasy czwartej: Joanny Zioły, Melisy Reguła, Emilii Kondraciuk, Kingi Miżdal, a także swoje zdolności taneczne pokazała uczennica klasy piątej Julia Jasińska, swoimi zdolnościami żonglerskimi z piłką nożną zachwycał Piotr Skiba.

    Po zakończeniu spotkania goście udali się na poczęstunek, a później na boisko gdzie mogli śledzić osiągnięcia młodych sportowców. Uczniowie brali udział w dyscyplinach w zależności od wieku i płci. Były gry zespołowe i zawody indywidualne, dla każdego coś dobrego.

    Kolejny Gminny Dzień Sportu był niezwykłym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci młodych zawodników. Jednym z piękniejszych wydarzeń tego dnia było doświadczenie młodych ludzi, którzy pokazali, że sport jest radością, darem i sposobem na życie. Uczniowie mogli wykazać się w sportowej, zdrowej rywalizacji, wszystkiemu przyświecała bowiem idea fair-play będąca normą wartości w sporcie. Bardzo często tego dnia przewijały się słowa mówiące o tym, że zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę, wartością nadrzędną jest szacunek względem rywala.

    WYNIKI GMINNEGO DNIA SPORTU

    Dwa ognie dziewcząt:

    1. ZSP Kruszyn

    2. ZSP Żeliszów

    3. ZSP Trzebień

    Piłka nożna chłopców:

    1. ZSP Kruszyn

    2. ZSP Żeliszów

    3. ZSP Brzeźnik

    Trójbój zabawowy klas III:

    1. ZSP Bożejowice

    2. ZSP Kraśnik Dolny

    3. ZSP Brzeźnik

    Trójbój lekkoatletyczny klas IV:

    1. ZSP Brzeźnik

    2. ZSP Kruszyn

    3. ZSP Ocice

    Bieg na 50 m. dziewcząt:

    1. Daria Piotrowska ZSP Kruszyn 6,67 s.

    2. Kamila Dudek ZSP Żeliszów 6,75 s.

    3. Julia Kondraciuk ZSP Brzeźnik 6,90 s.

    Bieg na 50 m. chłopców:

    1. Wiktor Białowąs ZSP Ocice 6,61 s.

    2. Szymon Szal ZSP Brzeźnik 6,75 s.

    3. Damian Wąsik ZSP Ocice 8,88 s.

    Rzut wyjącą bombą dziewcząt:

    1. Julia Kondraciuk ZSP Brzeźnik 34,40 m.

    2. Paulina Kubica ZSP Trzebień 34,00 m.

    3. Sabina Ozga ZSP Kraśnik Dolny 33,00 m.

    Rzut wyjącą bombą chłopców:

    1. Piotr Częstochowski ZSP Kraśnik Dolny 40,40 m.

    2. Kamil Mosorka ZSP Brzeźnik 37,22 m.

    3. Kamil Tur ZSP Żeliszów 35,57 m.

    Skok w dal z miejsca dziewcząt:

    1. Daria Piotrowska ZSP Kruszyn 2,34 m.

    2. Julia Nowacka ZSP Bożejowice 2,20 m.

    3. Emilia Kondraciuk ZSP Brzeźnik 2,14 m.

    Skok w dal z miejsca chłopców:

    1. Szymon Szal ZSP Brzeźnik 2,34 m.

    2. Patryk Walicki ZSP Żeliszów 2,27 m.

    3. Piotr Skiba ZSP Brzeźnik 2,25 m.

    Rzut piłką lekarską w tył dziewcząt:

    1. Daria Piotrowska ZSP Kruszyn 14,90 m.

    2. Julia Kondraciuk ZSP Brzeźnik 12,64 m.

    3. Dominika Matejewicz ZSP Brzeźnik 12,04 m.

    Rzut piłką lekarską w tył chłopców:

    1. Szymon Szal ZSP Brzeźnik 13,90 m.

    2. Kacper Zagórski ZSP Kruszyn 12,36 m.

    3. Alan Piekarz ZSP Żeliszów 12,30 m.


     


     

     

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZERÓWCE

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZERÓWCE
  • Wycieczka klas 1-3 do Dobkowa

    Wycieczka klas 1-3 do Dobkowa

    Wycieczka klas 1 -3 do Dobkowa to było przeżycie na miarę programu Masterchef. Droga do miejsca naszego odpoczynku była bardzo malownicza, bo tereny to prawie góry, a na pewno pagórki i wzniesienia. Pogoda choć początkowo nas nie rozpieszczała to w miarę upływu dnia stawała się coraz piękniejsza.

    Przywitał nas gospodarz „Domu pod aniołem” i jego pies-wielki owczarek podhalański, jaki wielki taki łagodny. Chwila odpoczynku, a potem nasi uczniowie zabrali się do pracy przy własnoręcznym stworzeniu pizzy, od ciasta, którego przepis pamięta już każdy do zjedzenia. Każdy uczeń na własnej skórze poznał, we własnych rękach wyrobił, to co potem spożył. Pizza powstała wspaniała i pyszna.

    Po zjedzeniu był czas na zabawy: gry w piłkę, zjazd na deskorolce z górki, biegi trójkami na nartach, skoki na „ślimakach”. Nasi gospodarze zajmują się również wyrobem ceramiki artystycznej, dlatego mogliśmy podziwiać ich dzieła i dokonać zakupów.

    Wszyscy byli zmęczeni twórczo i pełni dobrych emocji wróciliśmy do domów.

  • Szkolny Festyn Rodzinny

    Szkolny Festyn Rodzinny

    Trzeciego czerwca na trzecią rocznicę odbył się Szkolny Festyn Rodzinny.

    Celem naszego spotkania było integrowanie dzieci z poszczególnych grup wiekowych, prezentacja umiejętności artystycznych przez dzieci, stworzenie miłej atmosfery, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci na terenie szkoły

    Powitanie wszystkich dzieci i rodziców zgromadzonych na placu szkolnym dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi. Dalszą częścią naszego spotkania zajęli się nauczyciele organizując czas najmłodszym poprzez turnieje sprawnościowo zręcznościowe. W związku z tym, że grupy były dalece wymieszane wiekowo dopuszczalna była pomoc wzajemna, co jeszcze bardziej zacieśniało nasze więzi.

    W tym czasie na drugim boisku prowadzono rozgrywki piłki nożnej synowie kontra ojcowie.

    Słonko bardzo nas w ten dzień dopieszczało dlatego musieliśmy robić przerwy na nawadnianie naszego organizmu.

    Festyn nas wsparł Dom Ludowy, który za sponsorował dmuchaną zjeżdżalnie, oraz wodzireja zabawy dla najmłodszych.

    Nasze spotkanie prócz tradycyjnego meczu ojców i synów ma też tradycyjny mecz w dwa ognie grup mieszanych damskich: matki, córki i nauczycielki.

    Cała nasza impreza okraszona była wspaniałymi wypiekami mam, kiełbaskami, lodami i napojami.

    Bardzo serdecznie dziękujemy za pomocne dłonie, bez których nie odbyłoby się to spotkanie:

     

    Radzie Rodziców

    - Aurelii Szymula wraz z mężem Piotrem

    - Aleksandrze Różnickiej

    - Justynie Jasińskiej

     

    Domowi Ludowemu w osobie Pani Marioli

     

    Sponsorom grilla i namiotu:

    - Katarzyna i Zbigniew Zioła

     

    Wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzeźniku

  • Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka

    Pierwszego czerwca postanowiliśmy uczcić Dzień Dziecka wraz z Matką Naturą, która była nam łaskawa i obdarzyła słoneczną pogodą. Dlatego też dzieciaki z klas 1 -3 wybrały się na wycieczkę do lasu, by tam przeżyć zabawę w podchody. Zadania były przygotowane i schowane na drzewach, krzakach i innej roślinności, naturalnie każda grupa posiadała swój kolor dlatego nie było trudno odnaleźć go i wziąć si e za rozwiązywanie zadania, które były przyrodnicze, polonistyczne i sportowe. Wysiłek się opłacił, bo na grillu czekały już na nas ciepłe kiełbaski. Zmęczeni ale pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły.

    W naszej wyprawie pomagali nam rodzice:

    Panie Wioleta Przybysz, Justyna Jasińska, Aurelia Szymula

    oraz uczennice klasy szóstej:

    Angelika Kłonicka i Justyna Różnicka

    Dziękujemy pięknie:)

  • Dzień Matki

    Dzień Matki

    Najmłodsze grupy w naszej szkole czyli uczniowie z klas 0 – 3, wraz ze swoimi wychowawczyniami zorganizowały imprezę, by uczcić to wspaniałe święto.

    Uroczystość rozpoczęła się o godzinie szesnastej na sali gimnastycznej naszej szkoły, każdy uczeń i każda uczennica wyraziła poprzez taniec, śpiew i recytację to, co jest w sercu dziecka dla swojej mamy. I choć Jasiek z klasy trzeciej śpiewał, że z niego taki zimny drań, to ten „Drań” wcale nie jest taki zimny, sam daje miłość i za tę miłość swoim mamą dziękuje.

    My również dziękujemy Drogim Mamą za przybycie tak liczne, za upieczenie ciast, ale zwłaszcza za to, że wychowujecie swoje dzieci na dobrych ludzi.

  • Goście z Czech w naszej szkole

     

    „Uczniowie z Czech gościli w Brzeźniku”
    „Szlakiem grodów i zamków” to tytuł projektu, w którym Zespół Szkolno- Przedszkolny w Brzeźniku bierze udział wraz ze szkołą z Mniszka. Projekt jest kontynuacją współpracy między szkołami nawiązanej podczas poprzednich projektów. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Realizując zaplanowane działania, 10 maja uczniowie klasy IV i V wzięli udział w spotkaniu z zaprzyjaźnioną szkołą z Mniszka. Na naszych gości z Czech czekała cała społeczność szkolna, witając ich piosenkami w kilku językach i śpiewając hymn Unii Europejskiej. Miłym zaskoczeniem były słowa jednej z uczennic skierowane do małych Czechów w ich ojczystym języku. Po obejrzeniu budynku szkolnego, wyruszyliśmy w ciekawą trasę wycieczki mającą na celu przybliżenie zabytków i historii naszego regionu. Odwiedziliśmy zamek w Grodźcu, późnogotycką budowlę, położoną na bazaltowym, powulkanicznym wzgórzu. Dzieci z Polski i Czech miały okazję zapoznać się z jego historią i architekturą, zwiedzając go wraz z przewodnikiem. Drugim punktem programu był Gród Średniowieczny w Brzeźniku. Mieliśmy okazję przenieść się w odległe czasy naszych przodków, zobaczyć jak żyli, mieszkali i jakich używali narzędzi. Każdy z uczestników wziął udział w warsztatach, przybliżających ówczesne życie i spróbować sił mieląc zboże w kamiennych żarnach, piekąc własnoręcznie zrobione podpłomyki lub poznać tajniki pracy na krosnach. Po pracy był czas na zabawę. Dla zacieśnienia więzi polsko- czeskich rozegraliśmy szereg konkurencji sprawnościowych. Przeciąganie liny czy wyścigi na kilkuosobowych nartach dostarczyły wielu emocji i dobrej zabawy. Były też okazją do nawiązania przyjaźni i prób pokonywania barier językowych. Takie też są nadrzędne cele projektu, które przyświecały nam na etapie jego planowanie i realizacji. Zacieśnianie współpracy transgranicznej, kształtowanie tolerancji wobec osób odmiennych kulturowo to także ważne założenia, które staraliśmy się realizować. W atmosferze wzajemnego poszanowania dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas oraz zobaczyć ciekawe miejsca co, być może zachęci je do dalszego zgłębiania wiedzy o regionie. Zawarte znajomości będą miały okazję się rozwinąć, gdyż we wrześniu wybierzemy się z wizytą do szkoły w Mniszku, która chcąc odwdzięczyć się za wspólnie spędzony czas, zaprasza nas do Czech. Tam również poznamy kilka kart z historii naszych południowych sąsiadów.
                                                                                                                             Anna Socha

     

  • Laureat XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

    Laureat XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego

    Uczeń klasy 3 Jan Rajczakowski został laureatem tegorocznego  Powiatowego Konkursu Ortograficznego, zajmując wspaniałe II miejsce. Gratulujemy jemu i wychowawczyni Pani Monice Nowińskiej, życzymy dalszych sukcesówyes

  • DZIEŃ ZIEMI

    DZIEŃ ZIEMI

    "Jak zostać przyjacielem przyrody" – pod takim hasłem odbył się konkurs matematyczno – ekologiczny w klasach 1 – 3 z okazji Dnia ziemi.

    Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zgłębiania wiedzy, rozbudzania ciekawości świata, motywowania do twórczego działania, kształtowania umiejętności, samokształcenia oraz stworzenie warunków radości i satysfakcji Zgodnie z ideą integracji konkurs zawiera treści z różnych obszarów edukacji

    Konkurs składał się z trzech części pierwsza i trzecia pisemna, druga praktyczna W konkursie wzięły udział 4 osobowe drużyny z każdej klasy. Uczniowie odgadywali zagadki, rozwiązywali rebusy, zadania matematyczne o treści przyrodniczej i ekologicznej, uzupełniali tekst z lukami, układali puzzle Kolejnym etapem zmagań uczestników konkursu było wykonanie surówki warzywnej, sałatki owocowej i kanapek. W czasie trwania konkursu pozostali uczniowie klas przygotowywali plakaty na temat: "Jak zostać przyjacielem przyrody".

     

    Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną wiedzą ekologiczną i matematyczną, dlatego każda grupa zdobyła nagrodę w postaci gier.
     

  • Gminny Turniej Matematyczno - Sprawnościowy

    Gminny Turniej Matematyczno - Sprawnościowy

     

    MATEMATYKA + SPORT = MISTRZOWIE

    6 kwietnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach odbył się coroczny Turniej Matematyczno-Sprawnościowy. W zawodach brali udział uczniowie klas III Szkół Podstawowych Gminy Bolesławiec.

    Połączenie rywalizacji w dziedzinie sportu i matematyki dało młodym uczestnikom wiele radości , zabawy jak również emocji w walce o czołowe miejsce. Właściwe rozwiązanie zadań matematycznych oraz najlepszy czas w konkurencjach sportowych było receptą na zwycięstwo.

    Nad przebiegiem poprawności wykonania zadań oraz konkurencji sprawnościowych czuwała komisja w składzie: Iwona Przybylska – Sekretarz Gminy Bolesławiec, Grażyna Łucka – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec, Andrzej Szwedo – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych oraz Maria Strojek – Główna Księgowa GOKiS Bolesławiec.

    Po podliczeniu punktacji jury przedstawiło wyniki rywalizacji. Zwycięzcą okazała się reprezentacja  naszej szkoły . 

    Brawo dla Jakuba Durdy, Bartosza Miżdala, Mai Gałuszki, Bartłomieja Matyjewicza, Martyny Wołoszyn i Jana Rajczakowskiego.

    Uczniowie otrzymali pamiątkowe złote medale oraz nagrody rzeczowe.

    Zwycięzcom gratulujemy.

  • Cyrk HECA

    Cyrk HECA

    22 marca odwiedził naszą szkołę cyrk. Artystów było dwoje, repertuar bardzo ciekawy. Klaun zaraz na początku zdołał rozśmieszyć publiczność i zachęcić wszystkich do zabawy. W pokazy zręcznościowe (żonglerka, jazda na rowerze o jednym kole) byli angażowani uczniowie, oraz pracownicy szkoły i wszyscy wiedzą, że nie jest to proste i wymaga wielu ćwiczeń. Było także zwierze – wąż, który oplatał nas swoją długością. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałej zabawie.

  • Pierwszy Dzień Wiosny - kl 6

    Pierwszy Dzień Wiosny - kl 6

    Pierwszy Dzień wiosny klasa 6 wraz ze swoją wychowawczynią postanowiła przywitać w Grodzie Brzeźnickim. Dowiedzieli się wiele ze słuchu, ale i z doświadczenia biorąc udział w warsztatach.

  • Dzień Kobiet w klasach 1 - 3

    Dzień Kobiet w klasach 1 - 3

    8 marzec, większość z nas wie, jakie święto jest tego dnia. Dzień Kobiet w klasach 1 – 3 nie przeszedł bez echa. W tym roku prócz chłopców w święto włączyły się także mamy, które otworzyły salon piękności dla młodych pań: była fryzjerka, manikiurzystka i pani od makijażu. W czasie, gdy dziewczynki korzystały z salonu piękności młodzi panowie przygotowywali zdrowe sałatki owocowe. Na koniec były już tylko życzenia i wspólne zajadanie. Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia kobiet w klasach 1 – 3 mamomlaugh

  • Zabawa Karnawałowa

    Zabawa Karnawałowa

    Dzień 9 lutego był niezwykle kolorowy i radosny. Dokonało się to za sprawą zabawt karnawałowej, w której wzięli udział najmłodsi uczniowie wraz z przedszkolakami. Na sali balowej mozna było spotkać przerózne postaci z dziecięcych bajek. Oczywiście wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, choć była jedna polocjantka, (kto wie może to proroctwo na resztę życia wink

    Nasi chłopcy to Batmani i różnej maści żołnierze. Wszyscy w bardzo dobrych chumorach bawili się przy muzyce, brali udział w różnorakich konkursach, a w przerwie zajadali się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniku
    Brzeźnik 67
    59-700 Bolesławiec
  • +48 75 730 16 05

Galeria zdjęć