• Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

    Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 tradycyjnie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Świętej, którą celebrował ksiądz proboszcz Zenon Wnuk.

    Liturgię przygotowali uczniowie klasy szóstej, natomiast chór, który w większości składał się z uczennic klasy pierwszej ubarwiał swoimi głosami tę uroczystość.

    Po Mszy Świętej udaliśmy się do Domu Ludowego na akademię, którą nam zaprezentowali absolwenci przygotowani przez Panią Jolantę Wróblewską i Pana Grzegorza Szylina. Uczniowie dokonali autoprezentacji swoich osobowości i tak podziwialiśmy: Mistrzynię Słowa, Gentelmana, Sportowca, Myśliciela, Mistrza Uśmiechu, Mistrzynię Elegancji, Papużki Nierozłączki, Prymusa, Kobietę z Dobrym Sercem. Każdy mistrz otrzymał dyplom gratulacyjny wraz z symbolicznym GRZESIAKIEM (baton Grzesiek), na cześć wychowawcy Pana Grzegorza Szylina.

    Słowno muzyczne wystąpienie klasy szóstej dopełniła klasa pierwsza, jako najmłodsi pożegnali tych najstarszych małym upominkiem i piękną wakacyjną piosenką.

    Podsumowania całego roku szkolnego dokonała w swojej prezentacji Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi, zwracając uwagę na wysokie wyniki egzaminu klasy szóstej.

    Teraz już przyszła pora na świadectwa i nagrody na zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

    Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji laugh

  • Spotkanie autorskie

    Spotkanie autorskie

    15 czerwca w domu Ludowym w Brzeźniku uczniowie najmłodszych klas

    naszej szkoły mieli okazję spotkać się z

    panią Wiolettą  Piasecką  pisarką, autorką wielu książek dla dzieci.

    Zagadkowy wstęp z losowaniem wrożb zaciekawił uczniów tak bardzo, że z chęcią wysłuchali przedstawienia kukiełkowego . Pisarka przeprowadziła również konkurs poprawnej polszczyzny polegający na wymówieniu trudnych łamańców językowych. Autorka pochwaliła się  pasją do piłki nożnej. Ten fragment spotkania najbardziej podobał się chłopcom, szczególnie zagadki piłkarskie. Przedstawienie z pacynkami i opowiastka o krówce Modnisi przyniosło dzieciom wiele zabawy i uśmiechu. Dowiedzieliśmy się z wywiadu z pisarką, że pani Wioletta lubi pisać nocą , interesuje się piłką nożną, była w Portugalii na obiecanej wycieczce z synem ,a nawet, że posiada wannę z hydromasażem. Na zakończenie spotkania można było otrzymać książkę z autografem.

    Serdecznie dziękujemy p. Marioli Łyszczarz za zaproszenie.

     

    Monika Nowińska

  • Wycieczka do ZOO

    Wycieczka do ZOO

      Wycieczka do wrocławskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszej szkoły. 9 czerwca  wyruszyliśmy  autokarem do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Pierwszym punktem naszej wyprawy były odwiedziny w Afrykarium. Zobaczyliśmy niesamowitą rafę koralową z różnymi gatunkami kolorowych ryb Morza Czerwonego  żółwie, a nawet hipopotama i krokodyla. Ciekawym i niezwykłym przeżyciem było przejście wodnym tunelem w którym zobaczyliśmy płaszczki , rekiny i morskie żółwie.

    Kolejnym etapem wycieczki był spacer po alejkach ogrodu zoologicznego

    Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy olbrzymie słonie, nosorożce a także rodzinę małp. Niestety nie widzieliśmy tygrysów w pełnej okazałości, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę i wylegiwały się na piasku. Wstąpiliśmy również do terrarium gdzie podziwialiśmy płazy i gady z całego świata. Oczywiście w miedzyczasie odpoczywaliśmy na placu zabaw zajadając się lodami i frytkami. Mogliśmy również wydać ostatni grosz na pamiątki. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału  dopisywały nam humory. Z niecierpliwością bedziemy oczekiwali kolejnego wyjazdu.

                Dziękujemy serdecznie rodzicom za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu wycieczki

    p. Annie Kot, p. Justynie Jasińskiej, p. Annie Mrugale oraz p. Jurasik. 

     

     

    Monika Nowińska, Jolanta Wróblewska, Aleksandra Gólczewska

  • „Babciu , dziadku nie daj się oszukać”

    „Babciu , dziadku nie daj się oszukać”

    „Babciu , dziadku nie daj się oszukać”

     W dniu 8 czerwca w Domu Ludowym w Brzeźniku  w ramach działań prewencyjnych realizowanych przez Komendę Policji Powiatowej w Bolesławcu  odbyło się  spotkanie pod hasłem „Babciu , dziadku nie daj się oszukać” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom starszym.

    Temat spotkania jest bardzo ważny i ciągle niestety aktualny  ponieważ sposobów oszust jest bardzo wiele  a przestępcy wpadają na co raz to nowsze pomysły wykorzystując telefon czy internet czego przykładem jest oszustwo na wnuczka czy policjanta.

    Brak czujności i łatwowierność starszych często samotnych osób powoduje iż zostają oni ofiarą oszustw polegających na wyłudzani w różny sposób pieniędzy.

    Podczas spotkania panie policjantki  opowiadały o różnych metodach jakie stosują oszuści ,  jak nie dać się oszukać w sytuacji realnego zagrożenia oraz na co zwrócić uwagę w kontaktach z obcymi osobami.

    Każdy uczestnik otrzymał również ulotkę edukacyjno-informacyjną i opaskę odblaskową.

    Do tej akcji włączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeźniku. Zaprezentowali oni przedstawienie teatralne o czerwonym kapturku, babci i wilku , gdzie w humorystyczny sposób przekazane zostały ważne treści edukacyjne .

    To już drugi występ tych młodych aktorów” ponieważ 18 maja  w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”  w Bolesławcu nasi uczniowie wraz z uczniami bolesławieckich szkół prezentowali występy artystyczne pod hasłem” Babciu dziadku nie daj się oszukać”.

    Wszystkie występy osobiście obejrzała autorka i koordynatorka tych działań na teranie województwa dolnośląskiego  sierż. szt.  Beata Borowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu a także policjanci z Komendy Powiatowej w Bolesławcu.

     

                                                                                                           Joanna Kolasa

                                                                                                       Monika Nowińska

     

  • KRÓLOWA MA SIĘ DOBRZE

    KRÓLOWA MA SIĘ DOBRZE

    Udany sezon mieli lekkoatleci naszej gminy. Na początku maja wystartowali w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju. W punktacji zespołowej chłopcy z Brzeźnika zajęli czwarte  , a z Ocic szóste miejsce. W kategorii dziewcząt Ocice uplasowały się na siódmym, a Brzeźnik na dziesiątym miejscu. Indywidualnie wysokie trzecie miejsce wywalczył Kornel Gruszecki z Brzeźnika. W indywidualnych Mistrzostwach Powiatu reprezentanci gminy wywalczyli łącznie dziewięć medali( Brzeźnik 3, Kruszyn, Ocice i Trzebień po 2)  i 4  niezbyt lubiane czwarte miejsca. W punktacji zespołowej dziewcząt Ocice były 8, a tuż za nimi Brzeźnik. Jeszcze lepiej punktowali chłopcy kończąc zawody: Ocice na 4, Brzeźnik 6, a Trzebień 10 miejscu. W mistrzostwach strefy jeleniogórskiej najwyższe lokaty wywalczyły sztafety. Dziewczęta z Ocic wywalczyły 4, a chłopcy z Brzeźnika szóste miejsce. Najwyższe 5 miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska wywalczył Kornel Gruszecki  w pchnięciu kulą. Znakomici zaprezentowali się uczniowie szkoły z Brzeźnika w Regionalnych zawodach w wieloboju lekkoatletycznym, które rozegrano 25.05 w Bolesławcu. Ten start odbył się w ramach programu ogólnopolskiego „Lekkoatletyka dla każdego”. Każdy zawodnik musiał wystartować w dwóch konkurencjach obowiązkowych( 60m i rzut piłką palantową),a później w wybranej konkurencji. Swoje wieloboje wygrali: Kornel Gruszecki( pchnięcie kulą) i Piotr Skiba(600 m), drugie miejsce wywalczyła Julia Kondraciuk (skok w dal). Czwarte miejsce padła łupem Wiktorii Galek, a piąte Szymona Szala( oboje skok w dal). Dzielnie walczyła także Emila Kondraciuk, która zdobyła 8 lokatę. W ogólnej klasyfikacji w swoich kategoriach Kornel Gruszecki był drugi, Julia Kondraciuk trzecia, a Wiktoria Galek siódma. Niewątpliwym sukcesem jest zakwalifikowanie Kornela Gruszeckiego na centralny obóz, który w sierpniu odbędzie się w Spale. Uczniom należą się gratulacje i podziękowania za sukcesy i trud wysiłku.

    Grzegorz Szylin

  • Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka

    Dziś jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. I to właśnie z tej okazji „dorosłe dzieci” z naszej szkoły, czyli oczywiście nauczyciele postanowili przygotować prezent dla naszych małych ludzi.

    Dzień to świąteczny, więc powinien się różnić od tych codziennych lekcyjnych. Tak też było. Pani Jola, Monika Ania i Ola przygotowały ten dzień na sportowo. Został zorganizowany konkurs sprawnościowy celem konkursu było promowanie aktywności wśród uczniów, udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych jak największej liczby uczniów, radość i satysfakcja z podjętych działań.

    Za względu na różnicę wieku uczniowie zostali przemieszani i podzieleni na zespoły. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo – ruchowe. Rywalizacja sportowa uczniów obejmowała siedem zadań, dobranych tak, by uczniowie mieli poczucie dobrej zabawy i sukcesu.

    Wszyscy, którzy tego dnia uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.
    Na zakończenie Panie z Rady Rodziców przygotowały słodki poczęstunek, którymi w ten gorący dzień były zimne lody. 

  • Wycieczka do PWiK w Bolesławcu

    Wycieczka do PWiK w Bolesławcu

    Już kolejny raz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu organizowało spotkanie z uczniami klasy trzeciej.

    Akcja przygotowana oraz finansowana przez:

    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o.

    Urząd Gminy Bolesławiec oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska

    i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

    Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości, czyli uczniów naszej szkoły przez gospodarza PWiK w Bolesławcu, pana prezesa Józefa Króla, który wprowadził nas pokrótce w cel naszego spotkania.

    W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się:

    1. Skąd się bierze woda w kranie.
    2. Jak mądrze korzystać z wody.
    3. Dlaczego można pić wodę z kranu.
    4. Co to są ścieki i jak się je oczyszcza.
    5. Co wolno, a czego nie powinno wrzucać się do kanalizacji.
    6. Jak ze ścieków wyprodukować ekologiczną energię oraz nawóz dla roślin.

    Na zakończenie spotkania nasi uczniowie otrzymali małe upominki, ale przede wszystkim dużą wiedzę na temat daru jakim jest woda dla człowieka. 

  • Dzień Mamy

    Dzień Mamy

    Dziękuję Ci za życie, które mi dajesz, co dzień

    Gdy wstajesz do mnie skrycie i składasz moje dłonie

    Dziękuję za to, że mnie nauczyłaś dziękować

    Bym był… zamiast tylko przez życie podróżować.

    Bym nie wyrywał garściami, jedynie dłonie otwierał

    Dając to com otrzymał, bym w życiu dobrze wybierał…

     

    Każde dziecko wie, co niesie ze sobą data 26 maja. Uczniowie z klas 0 – 3, również bardzo dobrze znają tę datę i dlatego postanowili dziękując swoim mamą przygotować spotkanie, na którym zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, muzyczne i taneczne.

    Mamy były bardzo wzruszone oglądając talenty swoich pociech. Na zakończenie spotkania otrzymały pięknie i własnoręcznie wykonane laurki.

  • Zakończenie projektu "Zdrowo jem, więcej wiem".

    Zakończenie projektu "Zdrowo jem, więcej wiem".

    16 maja zakończyliśmy ogólnopolski projekt Zdrowo jem więcej wiem.

                W projekcie brali udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej, a organizowany był przez panią Monikę Nowińską i Aleksandrę Gólczewską

    To projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia.

    Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych . Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców, jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

    Cały projekt jest podzielony był na trzy sezony – jesienny, zimowy i wiosenny. Każdy z tych etapów zbudowano wokół tematu przewodniego i stanowi logiczną całość oraz jest oparty na podobnej strukturze, której stałymi elementami są: zajęcia lekcyjne, konkursy, promocja zdobytej wiedzy i Forum dla Rodziców .

    Konkursy były tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i ich celem jest m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności. 

    Wiedza o zdrowym stylu życia zdobyta podczas zajęć lekcyjnych i przeprowadzonych konkursów była rozpowszechniana wśród pozostałych uczniów w szkole.  

    Forum dla Rodziców to były spotkania z rodzicami, które odbywały się w trakcie wywiadówek. Rodzice są najważniejszymi osobami w życiu dziecka – od ich wiedzy i świadomości zależy sposób odżywiania dzieci. Dzięki projektowi rodzice dzieci w wieku 6–9 lat otrzymają informacje o projekcie i przewidywanych działaniach oraz materiały na temat najważniejszych spraw związanych z żywieniem i aktywnością dzieci. Rolą rodziców jest pomoc dzieciom i wspieranie ich w realizacji zadań związanych z projektem.

    promocja.ppt - prezentacja z projektu yes

  • Wizyta Księdza Biskupa

    Wizyta Księdza Biskupa

    Miłość mi wszystko wyjaśniła,
    Miłość wszystko rozwiązała -
    dlatego uwielbiam tę Miłość,
    gdziekolwiek by przebywała.

    (Św. Jan Paweł II)

     

    28 kwietnia w ramach wizytacji kanonicznej parafii, która odbywa się raz na pięć lat w naszej szkole gościliśmy Księdza Biskupa Marka Mendyka.

    Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej w naszej szkole, gdzie szczerze przywitaliśmy naszego gościa, osobą, która witała słowami bezpośrednimi była Pani Dyrektor Małgorzata Cołokidzi. Panie Jolanta Wróblewska, Monika Nowińska i Aleksandra Gólczewska przygotowały krótką inscenizację słowno, muzyczno, taneczną, w której uczniowie klas 1-6 starali się przekazać prawdę o miłości Boga do człowieka. Bóg, który stwarza z miłości mimo tego, że człowiek nie zawsze potrafi na tę miłość odpowiedzieć nie jest przez Boga odrzucany, ale zawsze ma szansę, by zacząć od nowa.

    Po przedstawieniu głos zabrał Ksiądz Biskup, dziękując za takie przywitanie, a zwłaszcza za część taneczną. W swojej wypowiedzi nasz gość szczególną uwagę zwrócił na radość, która powinna emanować z każdego człowieka i by tą radością obdarowywać siebie nawzajem. Na zakończenie części artystycznej poprosiliśmy Księdza Biskupa o wpis do szkolnej kroniki.

    Na zakończenie tej wizyty Ksiądz Biskup spotkał się z pracownikami szkoły, oraz przedstawicielkami Rady Rodziców.

  • Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    26 kwietnia w Gimnazjum Samorządowym nr2 w Bolesławcu odbyły się eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.                     

    W turnieju brało udział 16 szkół podstawowych . Rozpoczął się on testem wiadomości ze znajomości zasad ruchu drogowego, a następnie rozpoczęły się zmagania z jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód. Uczniowie naszej szkoły w składzie Aleksandra Gortych, Julia Kondraciuk, Wojciech Szymula i Dawid Wiliczkowski w eliminacjach drużynowych zajęli II miejsce , zaś Dawid Wiliczkowski został najlepszym zawodnikiem turnieju szkół podstawowych i otrzymał rower.

    Serdecznie gratulujemy

  • I Miejsce Wojciecha Szymuli

    I Miejsce Wojciecha Szymuli

    Miło nam poinformować że uczeń naszej szkoły Wojciech Szymula zdobył I miejsce w XIV Bolesławieckim Konkursie Matematycznym.

    Gratulujemy

  • Order miłośnika sportu

    Order miłośnika sportu

    Ponownie w ramach promocji zdrowia w naszej szkole panie Monika i Ola zorganizowały dla chętnych dzieci konkurs w kategorii Order Miłośnika Sportu. Prace twórcze uczniowie wykonywali samodzielnie, ale również we współpracy z rodzicami czy rodzeństwem. Każdy uczestnik miał inne wyobrażenie medalu czy odznaczenia dla utytułowanej osoby. Prace wykonane zostały na kole – papierowy talerzyk. Zdobione były rożnymi technikami jednak przeważały rysunkowo-graficzne, płaskie i przestrzenne. Na każdej pracy widniała cyfra 1. Symbol sukcesu, dumy i ambicji, więc nie bez powodu uczniowie umieszczali tę cyfrę na swoich orderach. Wytwory dzieci wykonane zostały estetycznie i pomysłowo. Każdy z uczestników zasługiwał na wyróżnienie. Jednakże głosami dzieci, laureatami konkursu zostali Melisa Reguła, Gracjan Kondziora i Bartek Matyjewicz. Wszystkie prace można oglądać na wystawie, na korytarzu szkoły. Gratulujemy wszystkim uczniom. 

  • Lekcja: „ Ruch to zdrowie”

    Lekcja: „ Ruch to zdrowie”

    Kolejnym etapem realizacji projektu, w który weszliśmy z radością były zadania wiosenne. tym bardziej przypadł dzieciom do gustu, bowiem aktywność ruchowa jest ich żywiołem, a rywalizacja sportowa nadaje motywacji do wszelkich działań. Zajęcia rozpoczęły się piosenką pt. „ Stajemy wszyscy w kole”. Następnie przeszliśmy do wyznaczonych miejsc gdzie były przygotowane puzzle, które uprzednio wyznaczone grupy układały do otrzymania hasła: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczniowie wyjaśniali, co znaczy ułożone zdanie, jak je rozumieją. Pogadanka miała na celu przypomnienie i utrwalenie postaw i nawyków higieniczno-zdrowotnych, a zwłaszcza umiejętnego korzystania z takich czynników jak: ruch, powietrze, słońce, teren. Kolejnym etapem była prezentacja multimedialna pt.” Ruch to zdrowie”. Nauczyciel wyjaśniał uczniom, jakie znaczenia dla zdrowia człowieka ma aktywność ruchowa, jak często dziecko i osoba dorosła powinna zażywać ćwiczeń fizycznych. Odczytaliśmy rymowanki dotyczące zdrowego stylu życia, oraz sprawdzaliśmy czy waga naszego ciała jest odpowiednia do wzrostu ( spotkanie z pielęgniarką). Kolejnym punktem lekcji było zadanie, dotyczące podania jak największej ilości dyscyplin sportowych rozpoczynających się na kolejną literę alfabetu. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tą pracą, tym bardziej, że za każdą prawidłowo wymienioną dziedzinę sportu grupa otrzymywała punkty. Następnie przeszliśmy do zadań sprawnościowo-matematycznych. Każdy zespół otrzymał działania matematyczne, które należało rozwiązać po uprzednim wykonaniu poleconej sprawności. Każdy uczeń był zaangażowany i starał się jak najdokładniej wykonywać zadania. Elementem kończącym ćwiczenie było ułożenie kartoników z wynikami od najmniejszego do największego, odwrócenie kartek na drugą stronę i odczytanie hasła: „ Ruch to zdrowie”. Lekcja okazała się sukcesem dla wszystkich. Każdy uczeń był zwycięzcą w rywalizacji między grupami.

  • Ruch, jako ważny element zdrowia.

    Ruch, jako ważny element zdrowia.

    Dnia trzydziestego pierwszego marca w ramach projektu Zdrowo Jem Więcej Wiem zorganizowałyśmy spotkanie z rodzicami, którego tematem była aktywność ruchowa, jako ważny element zdrowia i rozwoju dziecka.

    Na początku naszego spotkania przygotowałyśmy prezentację, w której objaśniałyśmy czym jest i dlaczego jest tak ważna aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka, a szczególności młodego, którego organizm podlega procesom rozwojowym. Ruch jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka wpisanym w jego naturę, który w sposób pozytywny wpływa na zdrowie i samopoczucie. Jego pozytywne oddziaływanie dotyczy naszych narządów (serce, płuca, kości, mózg, ) ale także bardzo mocno wpływa na naszą psychikę. Zwracałyśmy uwagę na profilaktyczne działanie ruchu, który gdy go stosujemy potrafi zapobiegać chorobom. Jednak, by aktywność ruchowa przynosiła efekty musi być stosowana systematycznie, wystarczy jedna godzina dowolnego ruchu w naszym życiu, by mieć pozytywne efekty.

                W naszym spotkaniu zwracałyśmy uwagę na zaangażowanie rodziców w aktywność ich dzieci, bo ruch ma być dowolny odpowiedni do wieku i możliwości, czyli zwykła zabawa dziecka na placu zabaw to też jest ruch, jazda z rodzicami na rowerach, spacer po lesie, zabawy na śniegu, lodzie. To wszystko jest elementem ruchu, byle był systematyczny.

                W dalszej części naszego spotkania wprowadziłyśmy „przybyłych rodziców w ruch”, czyli zastosowałyśmy metodę testu sprawnościowego pana Krzysztofa Zuchowy.

    Główną zaletą testu jest to, że pozwala jedną miarą oceniać możliwości dorosłych i dzieci.

    Ocena minimalna została ustalona na takim poziomie, aby mogło ją uzyskać 90 proc. społeczeństwa od 6 do 70 roku życia. Test na ocenę dostateczną wykonuje w Polsce 80 proc. Osób, na ocenę dobrą - 60 proc.; na bardzo dobrą - 40 proc., na wysoką - 20 proc., na ocenę wybitną - 10 proc. (to olimpijczycy i mistrzowie sportu).

    Rodzice, oczywiście kto miał ochotę ćwiczyli razem z nami poznając swoje możliwości, ponadto rozdaliśmy przybyłym karty, gdzie mogli wpisywać swoje osiągnięcia.

                Całe spotkanie przebiegało w dość humorystycznej i miłej atmosferze. Ze względu na końcowe podziękowania myślimy, że spotkanie było udane.

  • ŚWIĄTECZNO-WIOSENNE DEKORACJE KLASY 3

    ŚWIĄTECZNO-WIOSENNE DEKORACJE KLASY 3

    Uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami postanowili udekorować na swięta także swoją klasę, dlatego wraz z rodzicami przygotowali przepiękne dekoracje. Z serca dziękuje za pomoc wychowawczyni dla Emilki Kondraciuk i mamy, Krzysia Jasińskiego i mamy, Damiana Gurtowskiego i mamy, Joanny Zioła i mamy, Kingi Miżdal i mamy, Oliwii Pastusiak i mamylaugh

  • "Marlenka"- przedstawienie o zdrowym odżywianiu

    "Marlenka"- przedstawienie o zdrowym odżywianiu

    Na mini scenie, czyli holu dla klas młodszych odbyło się przedstawienie pod tytułem

    „ Marlenka”. Celem inscenizacji było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców w naszej codziennej diecie.

    Przedstawienie, które przygotowali wybrani uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod opieką pani Moniki Nowińskiej i Aleksandry Gólczewskiej odbyło się przed grupą uczniów zarówno ze klas starszych jak i młodszych. Opiekunki wraz z uczniami przygotowali liczne rekwizyty, które tym bardziej wprowadzały w nastrój inscenizacji.

    Poprzez treści tekstów i piosenek młodzi aktorzy zachęcali do zdrowego odżywiania, wskazując również skutki złej diety. Zwracali uwagę również na potrzebę ruchu i gimnastyki, które wraz z odżywianiem stanowią o całości zdrowego stylu życia.

    Elementem scenografii, a ściślej mówiąc jej tłem były prace uczniów w ramach konkursu pt. „ Woda na zdrowie”, która doskonale komponowała się z tematyką przedstawienia.

    Ważnym elementem naszego spektaklu był udział rodziców, jako aktorów. Trzeba przyznać, że rodzice byli bardzo zaangażowani w swój występ, przygotowali barwne kostiumy i rekwizyty, które przykuwały uwagę wszystkich na sali. Rodzice mogli na własnej skórze przekonać się, co to znaczy występować na scenie, zapewne zdenerwowanie i stres był bardzo dla nich motywujący. Dlatego tym bardziej dziękujemy PANI JUSTYNIE JASIŃSKIEJ i PANI AURELII SZYMULA laugh

     Poprzez Udział rodziców wraz z ich dziećmi, chciałyśmy pokazać, że pewne nawyki wychodzą z domu rodzinnego i bez wsparcia rodziny samo dziecko będzie podążało za tym, co jest łatwiejsze.

    Dobra gra aktorów, ładna scenografia, a także żywa oprawa muzyczna zrobiły duże wrażenie na publiczności, która brawami i podziękowaniami wyraziła swoje zadowolenie z obejrzanego spektaklu.

  • Mecz siatkówki

    Mecz siatkówki

    Dnia 9 marca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzeźniku wraz z pracownikami szkoły po raz kolejny  mieli okazję kibicować w bardzo ważnym meczu polskiej siatkówki  PlusLigi - CUPRUM LUBIN- JASTRZĘBSKI WĘGIEL.

     Mecz odbył się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.  Oba zespoły  komplementowane za ostatnie, wygrane mecze i byliśmy niezwykle ciekawi jak siatkarze
    z Jastrzębskiego Węgla zaprezentują się w Lubinie. Tym razem gospodarze postawili twarde warunki i ostatecznie zwyciężyli 3:1. Niemniej ekipa z Jastrzębia prezentowała się więcej niż poprawnie.  Tym razem Cuprum dysponował większą mocą. Siatkarze z Lubina wygrali trzeci mecz z rzędu, tracąc zaledwie jednego seta. Mecz trwał 129 minut! Najwięcej emocji było
    w III secie, gdzie jedna i druga drużyna miała po kilka piłek setowych, ale ostatecznie zwyciężyli siatkarze CUPRUM LUBIN – 36: 34. Ten set trwał 48 minut i jak się później okazało miał kluczowe znaczenie a kibicom dostarczył wielu wrażeń sportowych i dobrej zabawy.

    Publiczność pod wodzą Klubu Kibica Cuprum Lubin gorąco dopingowała swoją drużynę zagrzewając ich do walki, co przekładało się na sportową atmosferę  i na pewno pomogło, drużynie w zwycięstwie.

    Oprócz samego pojedynku siatkarskiego to spotkanie miało dodatkowy „ smaczek”. W lubińskiej hali pojawił się bardzo ważny gość – Stephane Antiga, odbywający swoją podróż po naszym kraju, podczas której obserwuje najlepszych siatkarzy kandydujących do reprezentacji Polski. Dzieci i młodzież miały okazję zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z trenerem oraz otrzymania autografu.

    Mieliśmy też możliwość zobaczenia w akcji reprezentantów Polski (Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz), Niemiec (Marcus Boehme), Słowacj (Michał Masny) i Estonii (Keith Pupart).

    Organizatorem tego  wyjazdu Pan Grzegorz Szylin,  nauczyciel wychowania fizycznego, który zaszczepia swoim podopiecznym na każdej lekcji zasady gry fair play,  budząc w nich zamiłowanie do sportu i zdrowego trybu życia. Możemy więc mieć nadzieję, że wśród naszych absolwentów będziemy kiedyś podziwiać przyszłych mistrzów sportu.

                                                                                               Anna Socha, Jolanta Wróblewska

  • Lekkoatletyka dla każdego

    Lekkoatletyka dla każdego

    UDANY POCZĄTEK

    5 marca  we Wrocławiu uczniowie SP Brzeźnik wystartowali w Wojewódzkich biegach przełajowych „Lekkoatletyka dla każdego”. Ten start był możliwy dzięki współpracy z MKS „Boleslavia”. Z ósemki startujących uczniów troje wybiegało pierwszą część kryteriów do nagrody Wójta Gminy. Najlepiej zaprezentował się Piotr Skiba, który w kategorii klas V wywalczył III miejsce. Julia Kondraciuk w tej samej kategorii była 10, a druga nasza reprezentantka Wiktoria Galek wywalczyła 16 miejsce. W kategorii klas III Kacper Mosorka uplasował się na 8 pozycji, a jego koledzy z klasy czwartej Cezary Rzeźwicki i Bartosz Jodłowski zajęli odpowiednio 13 i 15 miejsce. Równie dobrze spisali się przedstawiciele klasy VI. Wojciech Szymula był 12, a Kornel Gruszecki wywalczył 13 miejsce. W najbliższym czasie uczniowie z Brzeźnika wystartują w kolejnych wojewódzkich przełajach.

    Grzegorz Szylin

  • Bal karnawałowy klas 0 - 3

    Bal karnawałowy klas 0 - 3

    29 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

    Dzień ten był niecierpliwie oczekiwany przez uczniów klas 0 - III. Sala Pani Joli została przemieniona w piękną salę balową. Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy starszych uczniów salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Ten cudowny wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiła prowadząca imprezę pani DJ - Monika. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Pomocnice pani Moniki czyli Pani Ania, Jola i Ola urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani różnymi nagrodami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy naszych dzieciaków. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.
    Po godzinie 11.00 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.
    Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym Rodzicom – serdecznie dziękujemy! – Uczniowie i nauczyciele klas 0 - 3.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźniku
    Brzeźnik 67
    59-700 Bolesławiec
  • +48 75 730 16 05

Galeria zdjęć